Albatros

Transylwania i jej perły kultury

Zamek Drakuli w Bran

Ciągnące się kilometrami lasy, majestatyczne góry, średniowieczne miasta, wspaniałe zamki i pałace oraz niesamowite opowieści związane z hrabią Drakulą.

Transylwania zwana także Siedmiogrodem to z pewnością najciekawsza część Rumunii. Ta historyczna kraina, położona między szczytami Karpat, otoczona jest aurą tajemniczości i licznymi niedomówieniami i z pewnością zafascynuje każdego, kto odwiedzi ten piękny region. Liczne zabytki wpisane na listę UNESCO są tu na wyciągnięcie ręki. Niemieckie dziedzictwo kulturowe jest wszędzie widoczne w postaci bardzo dobrze zachowanych średniowiecznych fortec, miast i kościołów.

Podczas tej wycieczki odwiedzimy m.in. Sybin, Europejskie Miasto Kultury z 2007 roku zwane perłą Karpat, miejscowość Sinaia ze wspaniałym Pałacem Królewskim Peles oraz słynny Zamek Drakuli w Bran, którego zwiedzaniu zawsze towarzyszy lekki dreszczyk emocji. Dodatkowe atrakcje to wizyta w  Sighisoara - miejscu narodzin księcia Vlada III Palownika, zwanego Drakulą, małe, urokliwe wioski Viscri i Saschiz, a także imponująca kopalnia soli w Turdzie.

Na trasie naszej podróży nie zabraknie zwiedzania stolicy Rumunii - Bukaresztu, gdzie między betonowymi gmachami z okresu  socjalizmu a pięknymi budynkami z okresu belle epoque, kiedy miasto było nazywane Paryżem Wschodu, powstały w ostatnich latach eleganckie sklepy i kawiarnie.

W czasie wycieczki będziemy się przemieszczać wygodnymi, nowoczesnymi autokarami, zatrzymując się  w dobrych 3-4 gwiazdkowych hotelach, a większość posiłków zaplanowaliśmy w lokalnych restauracjach.

Stare miasto w Sybinie
Domy w Sighisoarze
Zamek Peles. Jego budowa trwała ponad 39 lat
Rynek (Plac Rady) w Braszowie
Kopalnia soli w Turdzie
Łuk Triumfalny w Bukareszcie poświęcony jest pamięci żołnierzy rumuńskich
największa budowla sakralna Rumunii - Czarny Kościół w Braszowie
Wioska Viscri
Katedra prawosławna w Alba Iulia
Pałac Ceausescu to największy budynek parlamentu w Europie
Średniowieczne miasto Sybin
Źródło: Albatros
Udostępnij: